Wstęp
Obszar
Zasięg
Działania
Oczekiwania
Wdrażanie
Wiadomości
Linki
 

Urząd Miejski w Olecku
 
Plac Wolności 3 19 - 400 Olecko
 +87 520 21 68 +87 520 25 58 um@um.olecko.pl    www.olecko.pl

"Niniejszy dokument powstał przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej. Wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszego dokumentu ponosi Gmina Olecko i w żadnym razie nie może ona być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Unii Europejskiej"

Celem Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Olecko jest podniesienie jakości życia mieszkańców oraz podniesienie konkurencyjności miasta w oparciu o działania sprzyjające długofalowemu rozwojowi gospodarczemu i społecznemu. Stanowi on również niezbędny instrument do ubiegania się o pomoc finansową z Unii Europejskiej. 

1. Uchwalony dokument pn.:„LOKALNY PROGRAM REWITALIZACJI MIASTA OLECKO NA LATA 2009-2015” 

2. Prognoza oddziaływania na środowisko Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Olecko na lata 2009-2015 w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

Zakończyły się prace nad tworzeniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Olecko,
ważnego dokumentu z punktu widzenia rozwoju gminy. 3 lutego 2006 roku  o godz. 13.00 w Ośrodku Wczasowym „ Dworek Mazurski” odbyła się konferencja podsumowująca opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Olecko. Po omówieniu procesu jego tworzenia efekt pracy został zaprezentowany uczestnikom konferencji.

 Co to jest rewitalizacja?

Rewitalizacja jest to proces przemian przestrzennych, społecznych i ekonomicznych
w zdegradowanych dzielnicach przyczyniający się do poprawy jakości życia mieszkańców, przywrócenia ładu przestrzennego, gospodarczego i odbudowy więzi społecznych.
Pojęcie rewitalizacji odnosi się do działań prowadzonych na istniejących przestrzeniach zurbanizowanych.


Czytaj więcej

 Lokalny Program Rewitalizacji

Zjawisko degradacji podstawowych funkcji miast ma poważne konsekwencje dla rynku
pracy i możliwości rozwoju całych regionów. Wspólnymi cechami takich obszarów jest m.in. utrzymujące się długotrwałe bezrobocie, niskie dochody, w których znaczną część stanowi  pomoc socjalna, niski poziom wykształcenia ludności, patologie społeczne realizacje konkretnych projektów i przedsięwzięć w dziedzinie rewitalizacji zdegradowanych obszarów miasta.
Czytaj więcej

Więcej informacji w archiwum

 

Wstęp  | Obszar  | Zasięg  | Działania  | Oczekiwania  | Wdrażanie  | Monitorowanie  | Wiadomości  | Linki

J. Kunicki UM Olecko Ostatnia zmiana: 30 października 2009Stronę odwiedzono razy.